Zespół Ludowy „Kalina” z Żurobic

Jak to się zaczęło?

Zespół powstał 32 lata temu. Jego powstanie zainicjowała oddolna inicjatywa mieszkańców wsi Żurobice, a powołanie miało miejsce dzięki pomocy ówczesnych władz gminy i Zarządu Spółdzielni Samopomoc Chłopska, które zakupiły członkom zespołu stroje. Obecnie zespół tworzą:
Sekcja instrumentalna: Witold Głuchowski-saksofon, Aleksander Pyra-akordeon, Jan Nasiłowski-bęben.
Śpiew: Elżbieta Głuchowska, Elżbieta Piotrowska, Halina Rokicka, Barbara Hermaniuk, Cecylia Całun, Bolesława Usakiewicz, Wanda Jaworska, Teresa Mickiewicz, Lucyna Sylwestrzuk, Alina Ludkiewicz-Dmitruk, Lucyna Oliwniak, Krzysztof Oliwniak.

Osiągnięcia…

Największym osiągnięciem zespołu jest wyróżnienie i III miejsce na Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Ludowych w Polanicy Zdrój.

Dorobek artystyczny

Zespół wykonuje pieśni ludowe podlaskie i polskie, które chcą uchronić od zapomnienia
i zaprezentować młodszym pokoleniom. Niestety do tej pory, ze względu a brak funduszy, nie udało się nagrać płyty.

Zapraszamy na profil Facebookowy zespołu: https://www.facebook.com/KalinaZurobice

(Visited 192 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej

Łączymy pokolenia… Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej to łączący pokolenia zespół ludowy, który narodził się z miłości do folkloru oraz dumy z regionu. Powstał we wrześniu 2015. Jego celem jest kultywowanie podlaskiej tradycji ludowej, ochrona dziedzictwa narodowego oraz rozwijanie zainteresowania folklorem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również popularyzowanie […]