Szkoła Aktywności Społecznej w Węgrowie

Szkoła Aktywności Społecznej skupia osoby z terenu powiatu węgrowskiego.  Działa od kwietnia 2019r.  SAS zainicjowała  Zofia Paczóska  – Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej.  W projekcie uczestniczy. Grupa z SAS spotyka się raz w tygodniu na różnego rodzaju zajęciach, które mają na celu zintegrować, zachęcić do działania na rzecz swoich lokalnych społeczności.   Dużym powodzeniem cieszą się warsztaty muzyczne prowadzone przez profesjonalnych muzyków: 

– Wojciecha Bardowskiego – znanego artysty scen warszawskich, mającego w swoim repertuarze pieśni patriotyczne, francuskie, operetkowe, musicalowe, a także lżejsze folkowe,

 – Barbara Rostek – kompozytorkę, artystkę występująca w znanym od 20 lat zespole szantowym „Stara Kuźnia”, nauczycielki muzyki).

Uczestnikami Szkoły Aktywności Społecznej są głównie seniorzy, którzy mogą rozwijać swoje pasje, mają okazję do spotkań, rozmów, poznania nowych osób, integracji.

Dwie uczestniczki napisały projekty „Senior z pasją” i teraz już same w swoich środowiskach realizują działania. Inni uczestnicy też już realizują swoje działania – poprzez Koła Gospodyń Wiejskich, swoje Stowarzyszenia.

W I Powiatowym Pikniku Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczki SAS zajęły wysokie miejsca w konkursie kulinarnym (II, III miejsce, wyróżnienia) i II miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Działanie SAS jest dofinansowane z programu rządowego ASOS – przeznaczonego na aktywizację społeczną osób starszych. Wsparcia udziela też Powiat Węgrowski. 

(Visited 89 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

ETNO Polska, czyli kto?

Starsi czy młodsi? „Wszystkie jesteśmy w średnim wieku, jeżeli uznać, że 60+ to wiek średni. Najmłodsza z nas ma 50, a najstarsza 89 lat. Młodszych niestety nie mamy, bo albo wyjechały do miasta, albo jeszcze nie mają czasu na wychodzenie z domu (z uwagi na natłok obowiązków).” – mówi Jadwiga […]